Brak czasu i jak robić czas

Brak czasu i jak „robić czas” to często powtarzający się problem w obecnym społeczeństwie. Pierwszy raz z pojęciem „robienia czasu” spotkałem się kilka lat temu, na szkoleniach Mateusza Grzesiaka. Robienie czasu czyli wykonywanie czynności w tak efektywny sposób, aby zrobić ich więcej w, krótszym odcinku czasowym.
Jest kilka sposobów na „robienie czasu”. Ich największą wadą jest to, że… trzeba „poświęcić” czas na ich nauczenie. Z mojego doświadczenia mogę dodać, że to poświęcenie się opłaca :).

1. Jak robić czas – bezwzrokowe pisanie na klawiaturze

Bardzo przydatna umiejętność, której nauczyłem się dopiero po studiach. Wszystkie moje dotychczasowe źródła dochodu miały charakter pracy i biurowej przy komputerze. Obecnie w wielu firmach, a w szczególności z branży IT jest to wręcz wymóg i standard aby posiadać taką umiejętność. Dodatkowo ciągłe zerkanie na ekran i klawiaturę powoduje szybsze zmęczenie wzroku.

1.1. Jak nauczyć pisać bezwzrokowo – brak czasu i jak robić czas

Pierwszym programem, który mogę polecić na platformę Windows i jest w dodatku po polsku to Mistrz klawiatury. Jest on płatny i kosztuje kilkadziesiąt złotych. Sam uczyłem się na nim pisania na lekcjach informatyki jeszcze w gimnazjum.

Jeśli masz system linuxowy to możesz skorzystać z bezpłatnego programu Klavaro, który jest przetłumaczony na język polski.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są aplikacje przeglądarkowe. Nie wymagają one instalacji i można z nich korzystać na każdym komputerze z dostępem do internetu.

Na stażu do nauki używałem aplikacji ze strony PisanieBezwrokowe.pl. Serwis ten jest całkowicie bezpłatny. Możesz także od razu na nim sprawdzić z jaką szybkością piszesz obecnie dokonując testu prędkości.

Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze podsumowanie – brak czasu i jak robić czas

Pisząc teksty z prędkością około 300 znaków na minutę. Można napisać artykuł, który zawiera do 2500 znaków w około od 10 do 20 minut. Wliczając w to wszystkie poprawki i zmiany w tekście. Razem z pozycjonowaniem SEO myślę, z własnego doświadczenia nie powinno to razem zająć więcej niż pół godziny. Zwłaszcza po nabraniu wprawy w formułowaniu tekstu.

W kolejnych artykułach będę poruszał temat „Brak czasu i jak robić czas”

Dodatkowo jeśli zainteresował Ciebie ten temat to w tym materiale znajdziesz więcej informacji jak radzić sobie z

brakiem czasu i jak robić czas.
Zapraszam do zapisania się na mój newsletter aby być na bieżąco z moimi artykułami.
Share Button

Pin It on Pinterest

Share This