Szybkie czytanie to umiejętność, która bardzo pomaga w funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Myślę, że ta umiejętność powinna być wpisana w program klas podstawowych. Obecnie dostęp do wiedzy jest tani. Wystarczy znaleźć artykuł w internecie, artykuł, film, lub kupić kurs.

Książka – główne źródło wiedzy

Można także skorzystać z papierowych książek, które są już bardziej zweryfikowanym źródłem informacji. Zazwyczaj wydawnictwo weryfikuje i sprawdza treści autora. Często książka musi przejść przez ręce kilku recenzentów.

Książka przed erą komputerów była w zasadzie głównym źródłem pozyskiwania wiedzy. Jeśli nauczysz się szybko czytać, możesz przeczytać ich wiele w, krótkim czasie. Dostęp do bibliotek państwowych, które posiadają większość rozpoznawanych pozycji  jest w zasadzie darmowy. Jeśli nawet nie ma danej pozycji można ją kupić, a następnie odsprzedać i dołożyć do kupna następnej.

Bieganie i czytanie – Klucz do Życia

Bieganie to sport, który można zacząć od razu bez żadnych kosztów. Jeśli nauczysz się pokonywać własne słabości fizyczne za pomocą siły woli to masz od razu podwójny trening. Hartujesz ciało i wzmacniasz siłę woli. Może to być też jakikolwiek inny sport, którym występuje znaczny wysiłek fizyczny np. jazda na rowerze, pływanie, windsurfing itd.

 „…nauczysz się jak się nie poddawać gdy rzeczy w twoim życiu staną się naprawdę trudne…” – Will Smith

Czytanie bo najprawdopodobniej ktoś przed Tobą już miał ten problem. Rozwiązał go i napisał książkę, artykuł, zrobiono z nim wywiad itd.

Szybkie czytanie – na czym polega nauka?

Nauka szybkiego wg. tego co mówi Marcin Matuszewski czytania polega na zwiększaniu tempa czytania przy jednoczesnym zwiększaniu zrozumienia tekstu. Osiąga się to poprzez metody prowadzące do eliminacji sylabizowania tekstu poprzez zwiększenie prędkości i odczytywania.

Wedłóg jego obserwacji  przeciętny człowiek ma zrozumienie tego co czyta na poziomie około 60%. Według badań m. in. NASA nasz umysł najlepiej działa gdy czytamy z prędkością powyżej 400-500 słów na minutę. Poniżej tej prędkości nudzi się i zaczyna w trakcie czytania rozmyślać o problemach lub bardziej przyjemnych i interesujących sprawach. Przy szybkim czytaniu rozumiesz więcej gdyż pracujesz na obrotach optymalnych dla Twojego umysłu.

Potęgą szybkiego czytania jest to że możemy przeczytać książkę w jedno popołudnie, a nie w tydzień.

Szybkie czytanie – często popełniane błędy

  1. Założenie, że żeby odczuć rezultaty to trzeba czytać przynajmniej kilka tysięcy słów na minutę (SNM). Tak naprawdę każdy nawet mały postęp daje już niezłe rezultaty,  większość ludzi zadowala się czytaniem z prędkością około 1000 SNM. Co i tak jest kilkukrotnie szybciej od osób czytających zwykłą techniką.
  2. Szukanie drogi na skróty. Niestety nie istnieje. Każdy musi spędzić odpowiednia ilość czasu na treningu i systematycznym podwyższaniu swojej poprzeczki.

Tutaj możesz zakupić kurs szybkiego czytania, przygotowany przez eksperta w tej dziedzinie i dzięki niemu zdobywać wiedzę nawet kilkukrotnie szybciej.

Dzięki niemu sam czytam kilkukrotnie szybciej niż przed tym kursem 🙂

Share Button

Pin It on Pinterest

Share This