Woda życia to woda, która charakteryzuje się parametrami, optymalnymi dla zdrowia człowieka. Woda, która płynie bezpośrednio z wodociągów raczej taka nie jest. Warto zadbać aby nasz organizm, który składa się z około 70% wody. Z kolei nasz mózg to w 85% woda. Przeciętne zapotrzebowanie na wodę wynosi 30 ml na kilogram masy ciała. W roztworze wodnym kąpią się nasze komórki i dzięki niemu odbywa się komunikacja wewnątrz komórek oraz pomiędzy poszczególnymi częściami naszego ciała. W ciele rozpuszczone są w niej elektrolity, enzymy, proteiny. Za jej pomocą pozbywamy się nieczystości oraz zachowujemy strukturę komórek i tkanek. Dlatego warto aby nasze ciało otrzymywało paliwo najwyższej jakości.

Czy twoje ciało jest odpowiednio nawodnione? – woda życia

Badania wskazują na to, ze wiele chorób i stanów spowodowanych jest niedostateczną ilością wody. Dr Fereydoon Batmanghelidj po wykonanych badaniach doszedł do wniosku, że brak wody w organizmie (chroniczna dehydracja) to podstawowa przyczyna wielu chorób degeneracyjnych – astmy, niektórych rodzajów nadciśnienia, alergii, chorób wrzodowych, otyłości jak i pewnych problemów z emocjami włącznie z depresją.

Mózg – największy pochlaniach zasobów organizmu

Zajmuje stanowi 2% masy ciała to potrzebuje on 20% krwi z krwiobiegu i zużywa 17% całkowitej ilości glukozy. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje on ATP (adenozynotrójfosforan) i GTP (Guanozynotrifosforan). Mózg dba o stały dopływ tych substancji i stara się aby nigdy mu ich nie zabrakło.

Ostatnio odkryto, że oprócz tych dwóch źródeł ważne jest jeszcze jednio – hydroenergia. W przypadku jej braku mózg wykorzystuje rezerwy. Wtedy człowiek odczuwa głód i zaczyna jeść zamiast pić. Jeśli zamiast zaczynamy pić kawę, która zawiera diurektyk (kofeinę) pozbywamy się kolejnych zapasów wody.

Spożywając dodatkowo sztuczne słodziki sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Mózg dostaje sygnał o dostawie cukru. Wątroba przestaje je wykorzystywać. Zapasy energetyczne zaczynają się odkładać mimo tego, że spożyliśmy „produkt dietetyczny”.

Diety

Różne diety często polegają na głodzeniu się i zmuszają organizm do wybicia z jego standardowego rytmu pracy. Mózg nie otrzymuje energii, a posiada zakodowany program przed śmiercią głodową. Pamięć komórkowa po zakończeniu diety każe nam jeść ponad miarę. Kilogramy wracają w, krótkim czasie z naddatkiem, a my przechodzimy na nową „lepszą dietę”.

Jakie jest z tego wyjście?

Wystarczy wypić w ciągu dnia 2-3 litry wody, którą można nazwać „wodą życia”, bez względu na ilość innych wypitych płynów. Osoby, które tego spróbowały, bez żadnych dodatkowych diet zdołały zrzucić nawet i 20 kilogramów.

Jakie warunki spełnia woda życia?

  1. Magnetyzowana

  2. Antyoksydacyjna, Antyutleniająca, Zredukowana

  3. Jonizowana

  4. Wodorowana

  5. Alkaiczna, zasadowa, odkwaszająca

  6. strukturyzowana, heksagonalna, programowana, energetyzowana

źródło:

  1. dr nauk medycznych Jelisaveta Kunosić i dr Ivana Džamić, „Pigułki w odstawce”
  2. pl.wodazycia.info

Woda życia i jej cechy będą rozwijane w kolejnych tematach.

 

Kliknij i pij wodę życia o jakości jakiej potrzebuje Twój organizm. Powróć do zdrowia, odzyskaj energię, pokochaj i przedłuż życie!

 

Share Button

Pin It on Pinterest

Share This